Zlaty mix s kurkumou 1

Zlatý mix s kurkumou

Doba přípravy

Celkový čas: 15 minut
Čas přípravy: 10 minut
Čas potřebný k odšťavení: 5 minut

Suroviny

  • 1 malé kolečko čerstvého kořene kurkumy
  • 5 velkých mrkví, očištěných a nakrájených na menší kousky
  • 3 středně velké pomeranče, oloupané a rozdělené na dílky
  • 2 lžíce medu (volitelně, podle chuti)

Postup

  1. Připravte si odšťavovač a všechny ingredience. Kurkumu důkladně omyjte a nastrouhejte. Mrkve očistěte a nakrájejte na menší kousky. Pomeranče oloupejte a rozdělte na dílky.
  2. Začněte odšťavňováním mrkve, následujte kurkumou a poté pomeranči. Postupujte pomalu, aby se z ingrediencí získalo co nejvíce šťávy.
  3. Po odšťavňování přidejte med pro přírodní sladkost a vše dobře promíchejte.
  4. Šťávu podávejte ihned, nebo ji uložte v lednici a spotřebujte do 24 hodin, aby byly zachovány všechny živiny.

Zlaty mix s kurkumou 3

Zlatý mix s kurkumou je šťáva plná života, s jasně oranžovou barvou, která okamžitě přitahuje pozornost. Její barva připomíná svěží ranní východ slunce a vnáší do vašeho dne záblesk vitality. Vůně je zemité a sladké s nádechem citrusové svěžesti. Chuť je komplexní a vícevrstvá: zemité tóny kurkumy jsou vyvážené přirozenou sladkostí mrkve a živou kyselostí pomerančů. Med dodává jemnou sladkost, která dělá z této šťávy opravdu lahodný nápoj. Textura je bohatá a hladká, což dává každému doušku tělo a hloubku. Tento nápoj není jen potěšením pro chuťové buňky, ale také vizuálním a senzorickým zážitkem, který povzbuzuje jak tělo, tak mysl. Při konzumaci se můžete cítit dobře nejen kvůli chuti, ale také díky vědomí, že posilujete své zdraví s každým douškem této živinami nabité šťávy.

Nejkvalitnější šnekové odšťavovače


Zlatý mix s kurkumou představuje šťávu s výraznými protizánětlivými a antioxidačními vlastnostmi, které jsou klíčové pro udržení zdraví a prevenci nemocí. Kurkuma je známá svými protizánětlivými účinky, přičemž aktivní složka kurkumin může pomáhat snižovat riziko chronických stavů, jako jsou srdeční onemocnění a artritida. Mrkev je bohatá na beta-karoten, který tělo přeměňuje na vitamín A, nezbytný pro dobrý zrak, růst, vývoj a imunitní funkce. Pomeranče přinášejí bohatství vitamínu C, který je důležitý pro růst a opravu tkání ve všech částech těla. Med, s jeho přirozenými antibakteriálními a antivirovými vlastnostmi, může přispět k lepšímu zdraví dýchacího systému. Tento nápoj také podporuje zdraví jater a může pomáhat v procesu detoxikace. Navíc přispívá k celkové hydrataci těla a může podporovat zdravý trávicí systém. Každý ze složek ve Zlatém mixu s kurkumou přispívá k bohatému spektru nutričních benefitů, které mohou hrát roli v dlouhodobém zdraví a pohodě.

Zlaty mix s kurkumou 2

Podobné příspěvky